Leerlingen OBS Baalder zaaien Plukveldje in

OBS Baalder werkt met het project Biodiversiteit aan het verbeteren van het leefgebied voor insecten, vogels en andere dieren. Op vrijdag 23 oktober werd in de hele school aandacht aan het project besteed.

In de ochtend leerden de kinderen meer over het pilotproject en het belang om samen te zorgen voor meer natuurlijke vijanden van de eikenprocessierups. Dat zijn vooral koolmezen, pimpelmezen, mussen, spreeuwen en vleermuizen. Maar ook roofinsecten zoals sluipwespen, sluipvliegen en lieveheersbeestjes. Baalder is een wijk met veel eikenprocessierups en daarom wordt hier het pilotproject uitgevoerd. Ook op en rond het schoolplein van OBS Baalder staan veel eiken. Dat de natuurlijke vijanden helpen om de overlast van eikenprocessierupsen te verminderen is de inzet. Het is van waarde hierin kinderen te betrekken, als de toekomstige generatie, waarin bewustzijn over bijvoorbeeld het niet werken met gif of het belang van insecten van grote waarde zijn.

Lees verder via de  Toren -> LINK

Deel dit bericht: